טלפון: 03-5329084  
טיפול-בבעיות-אף-אוזן

הומאופתיה - טיפול בדלקת גרון


כמעט כל הורה מכיר את "חרדת הסטרפטוקוקוס" כאשר ילדו חולה בדלקת גרון. דלקת גרון היא מתכון כמעט בטוח לטיפול אנטיביוטי, אבל לפעמים היד על ההדק של האנטיביוטיקה מהירה מדי. במיוחד כשהילד נכנס למעגל קסמים של דלקות גרון חוזרות. ביקורים תכופים אצל הרופא כדי שיחדש מרשם לאנטיביוטיקה או יחליף אותה בחזקה יותר, רחבת טווח, בתקווה שהפעם תצליח לחסל את החיידק - מתגלה לעיתים כמקח טעות. 
השאלה העיקרית שצריך לשאול במקרה כזה היא, מדוע הילד חולה ללא הפסקה ומה גורם לכך שהוא חי על אנטיביוטיקה. הרי לכולנו יש סטרפטוקוקוס בגרון ואלפי חיידקים נוספים 
בגופנו, אבל רק חלק קטן מאיתנו חולה שוב ושוב בדלקת גרון. אפשר להגדיר זאת כ"מערכת חיסונית ירודה". ברגע שאנו חלשים יותר ופגיעים יותר, גם המערכת החיסונית בגופנו נחלשת והופכת חשופה יותר לאותם חיידקים. הטיפול האנטיביוטי אומנם עוזר להיפטר מהחיידק באופן זמני, אך הוא לא מטפל בגורמים שהביאו לדלקת מכלתחילה.

על פי ההומאופתיה הקלאסית, לא החיידקים הם שגורמים למחלה, הם פשוט "מתעוררים" כשהמערכת החיסונית שלנו אינה חזקה מספיק בשל קושי להתמודד עם לחצים חיצוניים כמו לחץ פיזי, רגשי, נפשי. מטרת הטיפול ההומיאופתי היא לחזק את החולה מבפנים, דהיינו לחזק את המערכת החיסונית שלו ולא לתת טיפול נקודתי כדוגמת האנטיביוטיקה. ברגע שנהיה חזקים ובריאים יותר, החיידק יישאר לטנטי.

השינוי שאנו אמורים לראות בעקבות טיפול הומיאופתי הוא לא רק היעלמות של דלקת הגרון או כל דלקת אחרת, אלא מצב פנימי שמשתנה אצל הילד, הן ברמה הרגשית, הנפשית והכללית באופן קבוע ולזמן רב. 
שימו לב! בתקופה חריגה זו אין צורך להגיע לקליניקה.
אתם מוזמנים לתאם פגישת אונליין מהבית!

לקבלת ייעוץ ואבחון ללא התחייבות השאירו פרטים עכשיו:​

​​​​​​