טלפון: 03-5329084  
טיפול-בבעיות-אף-אוזן

טיפול בסינוסיטיס


סינוסיטיססינוסיטיס מתאפיין לרוב בנזלת מוגלתית, כאבי ראש, תחושת מלאות באוזניים ובאף, הקרנה לשיניים, לחץ באזור הפנים ועוד. מה שהרפואה הקונבנציונאלית יודעת להציע למי שסובלים עם דלקת בסינוסים אלו תרופות, שמטרתן לפתוח את מעברי הסינוסים ולהקל על הגודש. הטיפול הקונוונציונאלי נע בין שימוש בטיפות ותרסיסים ועד לסטרואידים, אנטיביוטיקה וניתוחים. 

הומאופתיה מציעה טיפול באדם כמכלול ולא רק בסימפטומים אותם הוא חווה. ניתן להציע טיפול הומאופתי במצבים של סינוסיטיס אקוטי והן במצבים של סינוסיטיס כרוני.

המטרה בטיפול ההומאופתי היא לטפל באדם עצמו, ולא רק במחלה. טיפול הומאופתי בסינוסיטיס יחל בתשאול מקיף על הבעיה. רק לאחר לימוד ובירור מעמיק של הבעיה תיבחר הרמדי (תרופה הומאופתית) המתאימה. במהלך התשאול יתברר האם יש שעות ביממה, זמנים או מצבים שמביאים להקלה או גורמים להחמרה, סוג כאב הראש שמופיע והאם הוא מקרין, אופי הנזלת שמתלווה לסינוסיטיס, מתי החל הסינוסיטיס ומה ארע סביב תקופה זו בחיי המטופל ועוד. בעיות נוספות שקיימות ברובד הפיזי, הרגשי והנפשי נלקחות אף הן בחשבון. 

חשוב להבין, שכל סימפטום שהגוף שלנו מציג אינו אלא מתנה (גם אם קשה לנו לקבל זאת), והוא רק משמש כרמזור המאותת לנו שיש לטפל במשהו עמוק יותר. הופעת הסינוסיטיס יכולה להתחיל לא פעם בעקבות פרידה מבן זוג, בתקופה של קשיים כלכליים, לאחר טראומה שעברנו ועוד.

בחירה בטיפול הומאופתי בשלבים מוקדמים של הבעיה, משעותה חסכון בתרופות ותופעות לוואי והבאת הגוף לריפוי כלל מערכתי שלם יותר, נכון יותר ומהר יותר.