טלפון: 03-5329084  
טיפול-בטפילים-ופטריות

טיפול בתולעים


אין ספק שאורח החיים המודרני לא מסייע בידינו להתמודד עם תופעת התולעים: צריכת סוכר מוגברת, מוצרים משומרים, מעושנים, אי שמירה על היגייינה מספקת בעת הכנת המזון ועוד, רק תורמים להגברת החומציות בקיבה שלנו ומשמשים קרקע פורייה להופעת התולעים.

עם זאת, לא כל מי שאוכל מתוק סובל מתולעים. מה שאומר שאצל אותו האדם זו נקודת תורפה, והגוף רק מאותת לו דרך תסמינים אלו. הופעת תולעים, כמו כל סימפטום אחר, מצביעה על חולשה במערכת החיסונית. זה יכול לקרות בעקבות פיטורין, ספיגת עלבון, גירושין ואירועים רגשיים אחרים. 

גם אם האמא חוותה טראומה או אירוע קשה בתקופת ההיריון, רשמיו של אותו אירוע עלולים לחלחל לעובר ולהתבטא בסימפטומים שונים לאחר שהוא יצא לאוויר העולם.

אצל רוב האנשים, התולעים מופיעות ברקטום, והתלונות הינן על גרד ותחושת שריפה באנוס וברקטום, עם החמרה בעיקר בשעות הלילה. ילדים מגיבים בחוסר שקט, קשיי הירדמות, בכי, שינויים ביציאות וירידה או עלייה בתיאבון. אצל בנות התולעים עלולות לזחול לכיוון הנרתיק ואז אפשר שהן תסבולנה גם מגירוי באזור הנרתיק ומדלקות שתן, אשר יתאפיינו בתחושת שריפה וכאב במתן שתן, הרטבה בלילה ואף דם בשתן.

כשילד (או מבוגר) הסובל מתולעים מגיע לטיפול הומאופתי, תילקח התמונה המלאה שלו. מתי החלה הופעת התולעים, ואילו סימפטומים מלווים אותה. האם הילד עצבני או רגוע, ומה מידת העצבנות שלו, האם הוא חיוור הוא סמוק, חורק שיניים בלילה מאז הופעת התולעים או לא, האם התולעים מלווים בעוויתות בזמן השינה, התעלפויות, רעב מוגבר, בחילות או הקאות ועוד ועוד סימפטומים ומאפיינים שיכולים לאפיין את הילד. כאשר מדובר על ילד קטן יחסית, עד גיל 6-7, תילקח בדרך כלל גם תמונת ההיריון והלידה של אמו כדי לקבל תמונה מקיפה יותר.